Bazy danych dofinansowane przez MNiSW


    Biblioteka UPJPII zachęca pracowników naukowych Uczelni oraz studentów do korzystania z dostępu do baz danych finansowanych przez MNiSW.
    Z baz można korzystać w ramach sieci uczelnianej UPJPII.

    Elsevier
    Ogólnokrajowa licencja akademicka obejmuje wszystkie czasopisma z listy Science Direct Freedom Collection, w tym około 1650 tytułów z rocznikami od 1995 do bieżącego oraz archiwa ponad 370 tytułów niekontynuowanych. Licencja nie obejmuje tych czasopism z bazy Science Direct, które nie są wydawane bezpośrednio przez Elsevier (np. Cell i Clinics).
    Dostęp

    Springer
    Licencja obejmuje wszystkie 1955 bieżących czasopism Springer, w tym 1128 tytułów czasopism z rocznikami archiwalnymi od 1997 roku, które były objęte wcześniejszą licencją konsorcyjną, oraz dodatkowe 734 i 93 tytułów nowo wydanych albo przejętych przez Springera od innych wydawców odpowiednio w roku 2010 i 2011. W dniu 4. lipca 2011 otworzony został krajowy dostęp do 9983 e-książek wydanych w latach 2009-2011 na zasadzie testu.
    Dostęp

    Web of knowledge
    Platforma Web of Knowledge obejmuje różne bazy danych produkowane przez firmę Thomson Reuters, w tym bazy abstraktowo-bibliometryczne, tzw. indeksy cytowań, do których należą Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI) i Conference Proceedings Citation Index (CPCI) oraz pochodne bazy bibliometryczne, takie jak Journal Citation Reports (JCR) oraz Essential Science Indicators (ESI). Trzy podstawowe indeksy cytowań SCIE, SSCI i AHCI są określane wspólnie jako pakiet Web of Science (WoS).
    Bazy z systemu Web of Knowledge dostępne są od 2010 roku w ramach ogólnokrajowej licencji akademickiej, która obejmuje: pakiet WoS z rocznikami od 1945 do 2010 (w tym SCIE - roczniki archiwalne od 1945, SSCI - roczniki archiwalne od 1956, oraz AHCI - roczniki archiwalne od 1975), baza CPCI (części Science oraz Social Science & Humanities, roczniki 1990-2010) oraz baza JCR (najświeższy opublikowany rocznik). Indeksy cytowań zawierają abstrakty, podstawowe informacje bibliograficzne oraz informacje o cytowaniach z czasopism znajdujących się na liście Master Journal List (tzw. lista filadelfijska), która obejmuje około 16.500 czasopism.
    W bazie SCIE indeksowane jest ponad 13.000 czasopism od 1900 roku z nauk ścisłych, w tym ponad 8.000 czasopism bieżących, w bazie SSCI - ponad 3.600 czasopism od 1900 roku z nauk społecznych, w tym ponad 2.800 czasopism bieżących oraz w bazie AHCI - ponad 1.800 czasopism od 1975 roku z nauk humanistycznych, w tym ponad 1.500 czasopism bieżących.
    JCR zawiera ocenę bibliometryczną cytowalności czasopism naukowych, m.in. Journal Impact Factor. Poprzez platformę Web of Knowledge dostępne są także dodatkowe narzędzia EndNote Web i Researcher ID. EndNote Web służy do zarządzania bibliografią załącznikową, umożliwia wyszukiwanie w bibliograficznych bazach danych i katalogach bibliotecznych, import przypisów z innych baz, organizację biblioteki przypisów i tworzenie bibliografii według najczęściej stosowanych formatów
    Researcher ID to ogólnodostępny portal dla autorów i badaczy naukowych, w pełni zintegrowany z platformą Web of Knowledge. Researcher ID umożliwia identyfikację autora, stworzenie publicznego profilu, utworzenie listy własnych prac naukowych, zarządzanie tą listą i dostęp do multidyscyplinarej społeczności naukowców
    Informacje jak wyszukiwać
    Dostęp

    Nature
    Licencja krajowa Nature pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i 4 roczników archiwalnych (tzn. w roku 2010 dostęp do roczników 2006-2010, w roku 2011 dostęp do roczników 2007-2011 itd.)
    Dostęp

    Science
    Licencja krajowa Science pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997 r.
    Dostęp

    Scopus
    Scopus jest produkowaną przez Elsevier interdyscyplinarną bazą abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Scopus obejmuje ponad 18.000 tytułów czasopism i innych publikacji, przy czym ponad 60% tytułów pochodzi spoza USA.
    Dostęp

    Wiley-Blackwell
    Kolekcja czasopism Wiley-Blackwell obejmuje 1367 tytułów z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych, udostępnianych wraz z archiwami od 1997 roku.
    Dostęp