Nasze programy


  Ona i on w kartkach
  Tematem audycji jest powszechnie rozumiana literatura, poezja i proza. Konkretniej chodzi o współczesną prozę i poezję (najlepiej polską), konteksty jej powstawania, odbiorców, twórców, rozumienie, interpretacje... itd.
  Ewa Kitlińska (polonistyka UJ) i Mateusz Marek (dziennikarstwo UPJP2), pochylają się nad wybranym przez siebie dziełem (tomikiem, opowiadaniem, wierszem, książką) i dyskutują na jego temat podając zarówno fakty i dane na jego temat, jak i przekazując swoje odczucia - nieustannie się przekomarzając.

  Pewna pani z pewnym księdzem
  Miło jest wypić kawę w dobrym towarzystwie i porozmawiać o tym, co ważne. Taki jest klimat rozmów Magdy Dobrzyniak z ks. prof. Januszem Mastalskim, dziekanem Wydziału Nauk Społecznych UPJPII. Gospodarze programu mają nadzieję, że przyłączycie się do nich. Pewna pani nie boi się zadawać pytań. Pewien ksiądz nie uchyla się od odpowiedzi!

  Pokaż mi drogę do indie
  Celem audycji jest zaprezentowanie szeroko pojętej muzyki i kultury „indie”, która od lat jest bardzo popularna zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, a obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem także w Polsce. Terminem „indie” określa się muzykę niezależną, graną przez zespoły nienastawione na komercyjny sukces, często wydające płyty w małych, niezależnych wytwórniach. Do klasyki gatunku można zaliczyć takie zespoły jak The Smiths czy The Jesus and Mary Chain.
  Obecnie muzykę indie utożsamia się głównie z gatunkiem indie rock, a zespoły zaliczane do tego grona biją rekordy popularności i otwierają listy przebojów, przez co gatunek ten utracił nieco swoją niezależność. W Polsce ciągle brakuje dobrych i cenionych zespołów grających muzykę indie, a za najbardziej rozpoznawalny zespół można chyba uznać Kumka Olik. W trakcie audycji chciałbym prezentować twórczość zespołów zaliczanych do tego gatunku, przytaczać ciekawostki związane z artystami, przedstawiać newsy, informować o koncertach i innych wydarzeniach godnych uwagi dla fanów tej muzyki. Gospodarzem programu jest Paweł Kubik.