Uniwersytet Trzeciego Wieku


Szanowni Państwo,

z radością informujemy o powołaniu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsza edycja zajęć rozpocznie się od nowego roku akademickiego 2011/2012. Do podjęcia studiów zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów (50+), którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę z zakresu filozofii, teologii, historii i nauk społecznych.

Mamy nadzieję, że nasza oferta edukacyjno - kulturalna pomoże Państwu w dalszym rozwoju zarówno naukowym jak i religijnym. Nigdy nie ma za późno na podjecie decyzji o dalszym kształceniu się. Historia mówi o wielu sławnych ludziach, którzy byli bardzo twórczy, także w latach podeszłych. Przykładowo, Michał Anioł mając 82 lata pracował nad konstrukcją bazyliki Św. Piotra, Verdi w wieku 80 lat skomponował komedię Falstaff, a angielski matematyk Whitehead zajął się filozofią po sześćdziesiątce.

Na emeryturze można więc być kreatywnym. Dowodem na to są choćby działające dziś, i cieszące się wielką popularnością, UTW w całej Polsce. Jako młody Uniwersytet Papieski cieszymy się, że możemy dołączyć do tych uczelni, które już wcześniej podjęły tę szlachetną inicjatywę edukacyjną przeznaczoną dla osób na emeryturze.

[right]Pełnomocnik Rektora UPJPII ds. UTW
Prorektor ks. prof. dr hab. Maciej Ostrowski
Kierownik ds. UTW
Ks. dr hab. Jan Dziedzic[/right]