O nas


  Radio Bonus tworzą studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Zostało powołane decyzją Rektora uczelni 2 kwietnia 2010 roku. Studenci zaangażowani w jego działalność mają do dyspozycji profesjonalnie wyposażone studio emisyjno-nagraniowe, kilka stanowisk montażowych oraz nowoczesny sprzęt reporterski.
  Reporterzy Radia Bonus aktywnie uczestniczą w każdym aspekcie życia Uczelni, dokumentując ważne wydarzenia i imprezy odbywające się również za murami uniwersytetu.
  Pracownia Radia Bonus UPJPII chce także służyć promocji Uczelni poprzez produkcję audycji prezentujących jej Wydziały i poszczególne kierunki. W Pracowni Radiowej, która mieści się w budynku przy ul. Franciszkańskiej 1, powstają także materiały audio dla instytucji, z którymi Radio Bonus współpracuje, m. in. dla Radia Watykańskiego, serwisu dźwiękowego KAI oraz dla lokalnych rozgłośni radiowych na terenie całego kraju. Internetowa emisja programu Radia Bonus została uruchomiona 19 listopada 2010 roku.

  Wspomnienia o Janie Pawle II
  Po korytarzach naszej uczelni krąży wielu świadków życia i myśli Karola Wojtyły, zarówno jako wielkiego Polaka – Papieża, jak i teologa, i filozofa, którego myśl zgłębiamy. Część reporterów Radia Bonus chce zebrać garść wspomnień Księży Profesorów, Pracowników i Władz naszej uczelni, by każdy ze studentów mógł poznać od nieco innej strony zarówno swoich wykładowców, jak i samego Sługę Bożego Jana Pawła II.
  Wydawca - Ewa Korbut
  e-mail: ewakorbut@gmail.com

  Kultura
  Kino, teatr, muzyka – to tylko niektóre tematy, którymi zajmuje się redakcja kulturalna Radia Bonus. Nasi reporterzy starają się ( I SĄ!) wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Jeśli na imprezie brakuje naszego wysłannika, to oznacza, że... nie warto ;)
  Wydawca - Mateusz Goldman
  e-mail: mateuszgoldman@gmail.com

  Sport
  Sport to rywalizacja, to wielkie emocje. Smak zwycięstwa, szał radości albo gorzka pigułka porażki. Jak wielką radość dają sportowe sukcesy naszych rodaków? Tego nie trzeba tłumaczyć chyba nikomu. Z pasją informujemy o wydarzeniach, które dzieją się w naszym regionie. Nasi reporterzy znajdują się wszędzie tam, gdzie piłka w grze...
  Wydawca - Janek Adamski
  e-mail: johnnyom4e@gmail.com

  Muzyka
  Czym byłoby radio bez muzyki? O to, by towarzyszyły Wam Wasze ulubione, najlepsze piosenki, dba nasz Pan od Muzyki.
  Szef działu muzycznego - Paweł Kubik
  e-mail: pawelqbik@gmail.com

  Newsroom
  Nasi bonusowi reporterzy trzymają rękę na pulsie najważniejszych wydarzeń w Krakowie, na uczelni i wśród studentów. Dzięki nam poznacie dobrą stronę newsów, bo Bonus - znaczy dobry!
  Szefowe newsroomu - Anna Kot
  e-mail: ania.kot89@gmail.com
  Karolina Putlak
  e-mail: karola.putlak@gmail.com