Charakterystyka Absolwenta


    Absolwent posiada rozbudowaną wiedzę filozoficzną, zna najważniejsze oraz najbardziej aktualne problemy etyczne oraz propozycje ich rozwiązania, potrafi podjąć samodzielny, dobrze ugruntowany, poprawny metodologicznie namysł etyczny w różnych aspektach życia społecznego, dzięki czemu w sytuacjach konfliktowych potrafi podjąć odpowiednia decyzję z poszanowaniem godności każdego człowieka, jego przekonań, światopoglądu oraz kręgu kulturowego z którego się wywodzi.
    W toku studiów Studenci Specjalności Etyka Stosowana nabywają umiejętności krytycznej analizy i interpretacji tekstów etycznych, tłumaczenia tekstów filozoficznych na język polski (z wybranego języka), twórczego i krytycznego myślenia oraz formułowania, przedstawiania i uzasadniania własnych poglądów. Posiądą również podstawy do samodzielnych poszukiwań światopoglądowych i etycznych oraz identyfikowania problemów współczesności, jak również nabędą umiejętności reagowania na te problemy.

    Absolwent ma wpojone nawyki ustawicznego, efektywnego kształcenia. Po ukończeniu studium pedagogicznego oraz odbyciu wymaganych praktyk, absolwent jest przygotowany do prowadzenia zajęć z etyki we wszystkich typach szkół, oraz do podjęcia pracy konsultanta etycznego i bioetycznego, jak również specjalisty do spraw etyki. Jest również przygotowany do pracy w zawodach, które nie wymagają określonego przygotowania oraz do podjęcia pracy badawczej w zakresie filozofii, etyki i bioetyki. Uzyskanie tytułu magistra filozofii umożliwia ubieganie się o przyjęcie na studia trzeciego stopnia.