Kryteria kwalifikacji


    Zgodnie z zasadami Programu LLP/Erasmus student zakwalifikowany na praktykę w programie musi spełniać następujące kryteria:

    Formalne:

    1. Być obywatelem kraju uprawnionego do uczestnictwa w programie Erasmus lub posiadać oficjalny status uchodźcy, albo prawo stałego pobytu na terytorium kraju uczestniczącego w Programie;
    2. Być oficjalnie zarejestrowanym na kierunku studiów prowadzącym do otrzymania tytułu licencjata, magistra lub stopnia doktora
    3. Wyjazd na praktykę nie powinien kolidować ukończeniem studiów w terminie przewidzianym w planie studiów. (Z programu mogą skorzystać także studenci ostatnich lat - III roku studiów licencjackich zawodowych, II roku SUM oraz ostatniego roku studiów doktoranckich. Jednak decydując się na udział w programie w okresie wakacyjnym student musi wziąć pod uwagę konieczność obrony pracy dyplomowej nie wcześniej niż po powrocie z praktyk - aby zachować status studenta. Na późniejszą obronę muszą wyrazić zgodę władze jego wydziału. Wówczas dodatkowe dokumenty dostarczane przez studenta do BWZZ to kopia zgody władz dziekańskich na obronę pracy po powrocie z praktyki oraz zaświadczenie z dziekanatu o posiadaniu statusu studenta). Studenci studiujący na 1 roku SUM w momencie wyjazdu na praktykę muszą mieć ukończony pierwszy semestr studiów.
    4. W trakcie stypendium student nie może przebywać na urlopie dziekańskim, ani być urlopowany.
    5. Wskazane jest, aby na praktykę wyjeżdżali studenci posiadający już pewną wiedzę, z której mogliby korzystać w trakcie pobytu w instytucji goszczącej, a więc aby byli to studenci minimum II roku studiów licencjackich zawodowych;
    6. Udział w programie praktyk Erasmus nie może wydłużyć czasu studiów.
    7. Prawo wyjazdu na praktyki w ramach LLP Erasmus przysługuje jednokrotnie. Studenci korzystający z wyjazdów na studia w ramach Erasmusa mogą ubiegać się o wyjazd na praktyki.

    Merytoryczne:

    1.W wystarczającym stopniu zna język kraju, gdzie będzie realizowana praktyka lub też język, którego znajomości będzie wymagać instytucja do realizacji zadań związanych z praktyką (przykładowo student wyjeżdżający do Czech do instytucji, w której językiem komunikacji jest angielski, powinien znać ten język - poziom znajomości języka: B2).
    2. Posiada średnią z wszystkich zaliczonych semestrów co najmniej 4,0 (w przypadku zbyt małej liczby osób ubiegających się o praktykę średnia może zostać obniżona). Osoby na pierwszym semestrze studiów II stopnia powinny dostarczyć kopię Suplementu do Dyplomu (oryginał do wglądu).
    3. Udziela się w organizacjach studenckich, kołach naukowych, uczestniczy w organizacji pobytu studentów zagranicznych w UPJPII, aktywnie działa w ramach promocji UPJPII (potwierdzenie Biura Promocji).